Kanserle savaşın sembolü olmuştu… Ünlü sunucudan acı haber geldi… Çocuklarının büyüdüğünü göremeyecek

Yaklaşık üç buçuk yıldır akciğer kanseriyle savaşan ve mücadelesinin her anını sosyal medya hesaplarından paylaşan Irwin 50 yaşındaydı.

Ünlü sunucunun ölüm naberini eşi Jessica Holmes, Instagram sayfasından duyurdu.

OLAĞANÜSTÜ BİR EŞTİ
Irwin ile evliliğinden beş çocuk babası olan Jessica Holmes sonsuzluğa uğurladığı kocasını “olağanüstü bir eşti “diye tanımladı.

Jonnie Irwin’in Instagram sayfasında birlikte çekilen bir fotoğraflarını paylaşan Jessica duygu dolu bir metin de kaleme aldı.

Acılı eş “‘Jonnie’nin ölüm haberini üzüntüyle paylaşıyoruz. Gerçekten dikkate değer bir ruh, sarsılmaz bir güç ve cesaretle kansere karşı cesurca savaştı” diye yazdı.

Üç çocuğuyla birlikte kocasını sonsuzluğa uğurlayan Jessica Holmes satırlarını ‘Jonnie nezaketi, sıcaklığı ve bulaşıcı ruhuyla pek çok kişinin hayatına dokundu” diye tamamladı.

Acılı eş Jessica Holmes satırlarını “Huzur içinde yat sevgili Jonnie. Çok özleneceksin ama asla unutulmayacaksın” diye bitirdi.

?

HASTALIĞINI ÇEKİM İÇİN GİTTİĞİ İTALYA’DA ÖĞRENDİ
Jonnie Irwin’in hastalıkla tanışması 2020 yılında gerçekleşti. 2000’li yıllar boyunca ekranın aranan yüzlerinden biri olan Irwin bir süre ortadan kayboldu. Sonra kendisiyle ilgili olarak hayranlarını üzen bir açıklama yaptı. “Sizinle paylaşacak kötü bir haberim var… Ben kanserim.”

Ünlü sunucu sosyal medya sayfasından akciğer kanserine yakalandığını duyurdu. Hatta hastalığını, teşhis aldığı 2020 yılından başlayarak iki yıl boyunca sakladığını itiraf etti. Hatta bu konuda “Kirli bir sır saklıyorum” diye başladı itirafına.

İKİ YIL BOYUNCA HASTALIĞINI GİZLİ TUTTU
Irwin; Hello dergisine verdiği röportajda hastalığını bu kadar uzun süre saklamanın kendisi için büyük bir yük olduğunu anlattı.

Sonra sözlerini şöyle sürdürdü: “Geride ne kadar zamanım kaldığını bilmiyorum, ama olumlu düşünmeye ve öyle kalmaya çalışıyorum. Benim bu konudaki yaklaşımım ‘Kanserle mücadele ediyorum, kanserden ölmüyorum.’ Yapmak istediklerime ilişkin küçük hatırlatma notları hazırladım. Kendime ‘ileri dönük plan yapma, çünkü yeterince iyi olmayabilirsin’ demeyi alışkanlık haline getirdim.”

Irwin, 2020 yılında teşhis aldığında kendisine altı ay ömür biçildiğini de söylemişti. Fakat hem gördüğü tedaviler hem de kendi direnciyle üç buçuk yıl hastalıkla mücadele etti.

Jonnie Irwin, bu “plan yapmak” konusundaki sözlerini şöyle sürdürdü: ” Ama plan yapmak istediğimi biliyorum. Ailemle anları yakalamak ve anılar biriktirmek istiyorum. Çünkü gerçek şu ki: Çocuklarım babalarını tanımadan büyüyecekler. Bu benim kalbimi kırıyor.”

EN ZORU HASTALIĞINI EŞİNE SÖYLEMEKTİ
Jonnie Irwin, akciğer kanserine yakalandığını 2020 yılında, A Place in the Sun adlı programın çekimi için bulunduğu İtalya’da yaşadığı bir olayın ardından öğrendi.

İşte doktorların kendisine verdiği bu acı haberi karısı Jessica’yla paylaşmak Irwin için çok zor oldu Hello dergisine anlattığına göre.

Bu konuda şunları anlattı TV yıldızı: “Eve gidip bunu karıma söylemek zorundaydım. Karım evde bebeklerimize bakıyordu. Bu, yıkıcı bir durumdu. Bütün yapabildiğim özür dilemekti. Kendimi sorumlu hissettim.”

Jonnie Irwin geçen yılın kasım ayında yeniden seslendirme işine dönmüştü. Sosyal medya paylaşımlarında da kendini iyi hissettiğini tedavilerin işe yaradığını söylemişti.

ÇOCUKLARININ BÜYÜDÜĞÜNÜ GÖREMEMEKTEN KORKUYORDU:Irwin hastalığıyla ilgili en çok korktuğu ayrıntının üç küçük çocuğunun büyüdüğünü görememek olduğunu da her fırsatta tekrarlıyordu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir