180 Bin TL’ye Satın Aldığı Görüntülerle Eski Eşinden Şikayetçi Oldu

Zonguldak’ta, Y.Ç., eski eşi İ.M.’de olan 5 yaşındaki oğlunun yanında uyuşturucu madde içildiği ve pavyona götürüldüğüne dair görüntüleri delil olması için 180 bin TL’ye satın alıp, savcılığa suç duyurusunda bulundu. Şikayet üzerine çocuk devlet korumasına alınırken anne hakkında adli işlem başlatıldı. 

Zonguldak’ta dini nikah ile 8 yıl birlikte yaşayan Y.Ç. ve İ.M., geçen yıl aralık ayında ayrıldı. Y.Ç. ve İ.M.’nin 6 yıl önce bir erkek çocukları dünyaya geldi. 

Y.Ç., ayrıldıktan sonra annesi İ.M.’de kalan çocuğuna kötü muamele yapıldığı, yanında uyuşturucu madde içildiği, erkek ve kadınların uygunsuz hareketlerde bulunduğu ve pavyona götürüldüğüne dair görüntüler ile yazışmaları, eski eşinin arkadaşlarından 180 bin TL’ye satın aldı. Y.Ç., topladığı delillerle savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Çocuk devlet korumasına alındı

Suç duyurusu üzerine İ.M.’nin evine Zonguldak Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından operasyon düzenlendi. Operasyonda evde uyuşturucu maddeler bulundu. İ.M.’ye ‘Uyuşturucu madde kullanmak’ ve ‘Aile yükümlülüğünü ihmal’ suçundan adli işlem yapıldı. Çocuk, 22 Mart’ta uğradığı kötü muamele ve yanında uyuşturucu madde kullanıldığının tespit edilmesiyle devlet korumasına alınarak sevgi evine yerleştirildi.

​180 bin TL karşılığında eski eşinin arkadaşlarından delil ve belgeler elde ettiğini belirten Y.Ç., “Ben hakkında çok fazla delil topladım. 180 bin liraya da aldım. Delilleri bulup savcılığa verince, oğlum sevgi evlerinde koruma altına alındı. Annesi serbest kaldı” diye konuştu.

Kadın koruma kararı aldırdı

Oğluyla ilgili tehdit mesajları aldığını öne süren Y.Ç., İ.M.’nin kendisine, ‘Bir daha polis veya savcılık beni çağırsın evladını 2 parça olarak alırsın bunu bil. İyi çalış bizi parasız bırakma. Sen çalış biz yeriz’ dediğini iddia etti. 

Y.Ç., daha sonra eski eşi ve 8 arkadaşı tarafından kendisinden yüklü miktarda para istendiğini de iddia ederek, ‘Tehdit’, ‘Hakaret’, ve ‘Şantaj’ suçlamalarıyla eşi ve arkadaşlarından ikinci kez şikayetçi oldu. İ.M. ise eski eşinin şikayetinin ardından, Y.Ç.’ye yönelik uzaklaştırma kararı aldırdı. 

Y.Ç., eşinin arkadaşlarıyla birlikte uyuşturucu madde kullandığını belirterek, “Evlerine uyuşturucu operasyonu yapıldı, uyuşturucu çıktı. İçicilikten işlem yapıldı, yine serbest kaldılar” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*